Konkurs dla młodzieży i dorosłych na kolaż fotograficzno-malarski!

Tym razem przygotowaliśmy dla Was trochę bardziej wymagający konkurs! 🙂

Zapraszamy młodzież i dorosłych do stworzenia kolażu fotograficzno-malarskiego z wykorzystaniem grafiki komputerowej 🙂

Konkurs polega na wykonaniu fotografii o tematyce dowolnej oraz połączeniu zrobionego zdjęcia z elementami tradycyjnego rysunku lub malarstwa, za pomocą graficznego programu komputerowego. Taki kolaż można przygotować za pomocą na przykład programu Paint, GIMP, Adobe Photoshop (podpowiedź jak to zrobić znajduje się poniżej). Dopuszcza się wykonanie rysunku bezpośrednio na zdjęciu w programie graficznym, na przykład Adobe Fresco lub SketchBook.

Fotografie, jak i elementy rysunku czy malarstwa, powinny być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi. Jeżeli na fotografiach konkursowych znajduje się wizerunek osoby, uczestnik przesyłając fotografię zobowiązany jest do dołączenia pisemnego oświadczenia osoby znajdującej się na fotografii, że wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację i rozpowszechnianie wizerunku tej osoby.

UWAGA! KONKURS ZOSTAJE PRZEDŁUŻONY DO 14 MARCA!

Pliki z pracą konkursową należy przesłać na maila e.**********@mc**********.pl do 14 marca 2021 r.

Plik powinien być zapisany w formacie jpg, png, tiff lub pdf.

Nie możemy się doczekać Waszych pomysłów!

A dlaczego? Bo w konkursie nie tylko można wygrać nagrody rzeczowe, ale także zwycięskie prace zostaną wydrukowane jako pocztówki, a wszystkie zwycięskie i wyróżnione pracę pojawią się na wystawie plenerowej przy MCK 🙂

regulamin konkursu fotograficzno-rysunkowego przedluzony

formularz-zgloszeniowy-uczestnik-niepelnoletniPobierz

formularz-zgloszeniowy-uczestnika-pelnoletniegoPobierz

Jeśli nie działasz na co dzień w programach graficznych to przygotowaliśmy dla Ciebie małe wskazówki! Warunkiem koniecznym do udanego wykonania poniższych wskazówek, jest ładnie obrysowany/”obkonturowany” obrazek, tzn. odcinający się od białego tła.

paint-1Pobierz

gimp wersja 2.10.22Pobierz

___________________

Dla lepszego zobrazowania tematu konkursu, zapraszamy do obejrzenia szybkich przykładów powstałych z prac Edyty Budziewskiej i Asi Szamoty:


__________________

Więcej inspiracji do działania znajdziesz w zakładkach:


Konkursy


DZI@ŁAMY W SIECI


KULTURA