Milanówek KRĘCI

No i ruszyliśmy! 12 września odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu Milanówek KRĘCI. Jesteśmy zafascynowani różnorodnością jaką udało nam się zgromadzić, bo dzięki temu projekt będzie bogatszy w pomysły, doświadczenia i spostrzeżenia! 
Też nie możecie się doczekać pierwszej produkcji? 

#EfektyDziałajLokalnie
#MilanówekKRĘCI
#MłodzieżowaRadaProgramowa
#Milanówek
#ZainspirujSięMilanówkiem

Kolejne – drugie spotkanie Milanówek KRĘCI za nami. Tym razem poznaliśmy nieco historię kinematografii, a także porozmawialiśmy z gościem specjalnym – podróżnikiem po świecie, filmowcem, milanowianinem o wyzwaniach tworzenia i realizacji scenariuszy, kręcenia w trudnych warunkach, brakach sprzętowych, kompromisach itd.

Na trzecim spotkaniu poznaliśmy formaty filmowe, zasady optyki, a także rodzaje obiektywów, które to przetestowaliśmy je w praktyce.

Na czwartym spotkaniu przyszła pora na łączenie teorii z praktyką  Uczestnicy zapoznawali się ze sprzętem na którym będą pracować 

Piąte spotkanie poświęcone było planom filmowym i pracy nad scenariuszem, a dokładniej przelewaniu treści tekstu na kadry filmowe. Uczestnicy dostali, krótki scenariusz, na podstawie którego wspólnie musieli stworzyć sposób przekazania opisanej sytuacji. Po zaplanowaniu kadrów, przystąpiliśmy do nagrywania 🙂

Na szóstym spotkaniu kontynuowaliśmy temat z poprzednich zajęć. W praktyce wykonywaliśmy poszczególne plany filmowe, omawialiśmy jak wpływają na odbiór danej sceny, co i jak chcemy przekazać.

Siódme spotkanie upłynęło pod hasłem “Oświetlenie”. Poznaliśmy różne rodzaje oświetlenia, ich zachowanie i zastosowanie, temperaturę barwową oraz sposoby modelowania światła.

Ósme i dziewiąte spotkanie upłynęły na tematach związanych z opracowywaniem scenariuszy i storybordów, ponieważ czas brać się do pracy! Przed nami miesiąc ciężkiej pracy nad stworzeniem trzech krótkometrażowych filmów. 

Na dziesiątym spotkaniu gościliśmy Pana Jarosława Barzana – polskiego montażystę filmowego! Wprowadził nas w podstawy montażu, oraz m. in. pokazał, na co zwracać uwagę, jak efekt końcowy ma się do wstępnych planów ujętych w scenariuszu, jak prostymi sztuczkami osiągnąć ciekawy efekt.

Działamy! Na spotkaniu jedenastym realizowaliśmy jeden ze scenariuszy uczestników – Marcina. Podzieliliśmy rolę na reżysera, operatora, oświetleniowca, aktora, montażystę i dźwiękowca. Z niecierpliwością czekamy na efekty! 🙂

Zielony jako kolor przewodni dwunastego spotkania! 😉 Kurnik na chwilę zamienił się w studio nagraniowe/plan filmowy. Rozstawiliśmy green screen, oświetlenie oraz mikrofon i nagraliśmy szybki wywiad z jednym z uczestników, a następnie uczyliśmy się podstaw programu do montażu filmów.

Przedświąteczne spotkanie grupy uświetniła swoją historią Pani Ewa Noińska, która ma jak mało kto dar przekazywania historii!! Zafascynowani mogliśmy słuchać bez końca o lokalnych historiach, szczególnie związanych z historią jedwabnictwa. Dziękujemy za tak cudowny czas! 😉

Po feryjnym odpoczynku znów wzięliśmy się do pracy! Ostatnie spotkania przebiegły pod hasłem udźwiękowienia filmu, procesu realizacji produkcji filmowej oraz ćwiczenia realizowania scen dialogu 🙂