Koncert Gordonowski: Mama Śpiewa, Tata Gra Grow With Music & Bobobit

Data wydarzenia: 18 Marca 2023

KONCERT GORDONOWSKI to wydarzenie dla całej rodziny! Zarówno mali jak i duzi odnajdą się w dźwiękowym świecie, w który wprowadzą uczestników muzycy – instrumentaliści i wokaliści.

Tym razem wybierzemy się w muzyczną podróż na spotkanie zbliżającej się wiosny, a towarzyszyć nam będą dźwięki muzyki ludowej i folkowej. Koncert oparty jest na założeniach Teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona – amerykańskiego muzyka jazzowego i psychologa muzyki.

To teoria poparta wieloletnimi badaniami naukowymi, podczas których zbadano jak dzieci uczą się muzyki. Proces nauki odbywa się naturalnie i intuicyjnie. Podobnie jak dzieci uczą się języka ojczystego przez osłuchiwanie się, tak samo też uczą się muzyki – zanurzając dzieci w świecie różnorodnej, bogatej dźwiękowo i wartościowej muzyki dajemy im możliwość rozwijania wrodzonych zdolności muzycznych.

Muzyczne spotkanie prowadzone jest w luźnej atmosferze, uczestnicy siadają na leżących na podłodze dywanach i poduszkach. Taka forma pozwala na wygodne uczestnictwo nawet najmłodszym dzieciom. Starsze dzieci nie muszą natomiast kurczowo trzymać się swoich miejsc, mogą

swobodnie kołysać się w rytm muzyki.

Prowadzący koncert wykonują utwory a’cappella i z wykorzystaniem instrumentów (pianino, skrzypce, akordeon…) Cechą wyróżniającą koncert gordonowski jest wykorzystywanie melodii w różnych skalach muzycznych i różnych nietypowych rytmach. Ponadto uczestnicy zaproszeni są do współtworzenia spotkania poprzez rytmiczne poruszanie się, śpiew i powtarzanie muzycznych motywów.

Koncert trwa ok. 45 minut i przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 4 roku życia wraz z opiekunami.