„Śpiew jest pięknym i bezpiecznym miejscem, które zawsze mamy pod ręką.”
Joanna SokołowskaKiedy prowadząca pisze tak o swoich warsztatach nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was na nie z największą przyjemnością!
Pierwsze spotkanie w ramach cyklu warsztatów „Cztery pory roku”
NOC KUPAŁY- WARSZTATY ŚPIEWU LUDOWEGO
21-22. 06 g. 10.00- 16.00
WILLA WALERIA
WARSZTATY BEZPŁATNE (2 DNI), LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
ZAPISY POD NR: 22 758 32 34
zapraszamy osoby od 16 roku życia
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
O czym będą te warsztaty?
W najkrótszą noc w roku Słowianie obchodzili własne święto miłości. Noc Kupały, zwana także Sobótką lub Świętem kresu to słowiańskie święto związanego z letnim przesileniem Słońca, przypada na noc z 21 na 22 czerwca. Łączą się z nim liczne zwyczaje i tradycje. W wierzeniach słowiańskich Noc Kupały poświęcona jest przede wszystkim żywiołom wody i ognia, które w tym czasie mają szczególnie oczyszczającą moc. Tej nocy czczony jest Księżyc i Słońce, to również święto miłości i płodności.
Uczestnicy zajęć będą pracować grupowo. Dzięki temu będą mogli poczuć się całkowicie bezpiecznie i swobodnie, aby oddać się radości wspólnego śpiewania. Na warsztatach nie ma granicy wiekowej – by rozpocząć proces uwalniania głosu i zacząć śpiewać nigdy nie jest za późno.
Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, które już śpiewają, ale chciałyby odkryć nowe możliwości swojego głosu.
(harmonogram 1 i 2 dnia: 2 h zajęć – przerwa – 2h zajęć).
Cykl „Cztery pory roku” wpisuje się w kalendarz związany z rytmem natury.
Uczestnicy warsztatów będą pracować nad świadomością ciała i głosu, ćwiczyć prawidłowy oddech, rozluźniać ciało, uczyć się poprzez dźwięk technik relaksacyjnych, a także poznawać pieśni ludowe, które są doskonałym narzędziem do pracy nad głosem.

Prowadzącą warsztaty NOC KUPAŁY będzie:
Joanna Sokołowska
Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie (2017). Laureatka VI Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty w 2024 roku. Jako aktorka współpracuje z teatrami w Opolu, Łodzi, Słupsku i Warszawie oraz największymi studiami dubbingu w Polsce (Master Film, Start Studio, SDI, Iyuno, Sonica, Roboto,
Publishing) dla których stworzyła ponad osiemdziesiąt ról dubbingowych.
Szkoliła się wokalnie m.in u Olgi Szwajgier, a z zakresu piosenki aktorskiej m.in. u Zbigniewa Zamachowskiego, Ewy Konstancji Bułhak, Mariusza Benoit. Od ponad sześciu lat pracuje z osobami z niepełnosprawnością intelektualną prowadząc warsztaty wokalno-aktorskie (w Polsce i w Grecji). Jest także twórczynią autorskich warsztatów ,,Otwórz się na głos”, które poprowadziła dotąd w Indiach, Japonii, Korei oraz w Polsce. Pochodzi z Podlasia, gdzie od najmłodszych lat miała żywy kontakt z muzyką tradycyjną. Ponadto przez lata zdobywała wiedzę merytoryczną i praktyczną z zakresu śpiewu ludowego, szkoląc się m.in. z techniki białego śpiewu pod kierunkiem Joanny Zubrydzkiej czy ucząc się pieśni romskich pod okiem Teresa Mirgi.