Letnie Granie: Koncert Luis Nubiola Trio / 11.07.

Serdecznie zapraszamy w drugą sobotę lipca (11.07.) na kolejne Letnie Granie!
Na naszej plenerowej scenie wystąpi saksofonista, wybitny muzyk jazzowy Luis Nubiola.
Towarzyszyć mu będą Jacek Mazurkiewicz (kontrabas) oraz Krzysztof Szmańda (perkusja).

______________________________
Luis Nubiola – saksofonista
Znany z filmu “Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego, nagrodzonego za reżyserię na Festiwal Filmowy w Cannes w 2018 roku i trzy nominacje do Oscara 2019.
Urodził się na Kubie, gdzie ukończył Narodowe Konserwatorium Muzyczne Amadeo Roldan jako nauczyciel saksofonu i instrumentalista. Przez kilka lat grał w La Zorra y El Cuervo – jedynym klubie jazzowym na Kubie. W tym okresie zapraszany był do wielu wspólnych projektów muzycznych z wybitnymi kubańskimi muzykami jazzowymi – m.in.: José Miguel Credo (El Greco), Díakara, Paquito D’Rivera, George Benson, Steve Coleman. W czasie, kiedy podróżował z Top Secret – grupą prowadzoną przez wybitnego trębacza Jose Miguel Credo (El Greco), w 2001 roku postanowił osiedlić się na Kostaryce.
Tam stał się jednym z najlepszych i najlepiej rozpoznawanych muzyków jazzowych. Na płaszczyźnie zawodowej współpracował z artystami takimi jak Walter Flores (zwycięzca Grammy), Robert Aguilar i „Chocolate Band”, a także Zbigniew Namysłowski czy Włodek Pawlik – by wymienić choć kilku. Obecnie Luis Nubiola mieszka w Polsce, gdzie kontynuuje swoje poszukiwania i rozwija się jako artysta.

Jacek Mazurkiewicz – kontrabasista
Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głównie projekty autorskie – 3FoNIA, Modular String Trio, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Jachna / Mazurkiewicz / Buhl, Mikołaj Trzaska & Jacek Mazurkiewicz. Jego ostatnią aktywnością jest praca w kierunku wykorzystania prądu z roślin do celów muzycznych w labolatorium UMCS w Lublinie. Wziął udział w realizacji ok. 40 albumów muzycznych. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami oraz zespołami. Zajmuje się także komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe i muzyczne.

Krzysztof Szmańda – perkusista
Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji w 1999 roku . W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles, gdzie doskonalił swe umiejętności u boku​ m.in. Peter Erskine’a, Ndugu Chanclera i Erika Forrestera. Jest współzałożycielem poznańskiej formacji Soundcheck, która w październiku 2004 roku zwyciężyła w międzynarodowym konkursie jazzowo-bluesowym w Usti nad Łabą (Czechy), a w kwietniu 2005 roku zdobyła Gran Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu.

________________________________________

Podziękowania dla sponsorów wydarzenia: Disan, AMG, Axi Immo

________________________________________
W trakcie wydarzenia obowiązują wszystkie aktualne zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz regulamin Letniej Strefy dostępny na http://mckmilanowek.pl/letnia-strefa/