„Król Jazzu i saksofon” spotkanie muzyczne Jazz dla dzieci

„Król Jazzu i saksofon” to tytuł najbliższego spotkania muzycznego dla dzieci 🎷❤😊!

Wraz z Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ zapraszamy na koncert #jazzdladzieci dedykowany dzieciom w wieku przedszkolnym!

24 września 2023, godz. 15.00

Stare Kino/ ul. Piłsudskiego 33/ Milanówek

Magdalena Este | gospodyni spotkania, śpiew, fortepian

Marcin Odyniec – saksofon

Bilet : 20 zł

Rezerwacja biletów pod nr telefonu 22 758 32 34

Metalowy, skonstruowany w pierwszej poł. XIX w. przez Alfreda Saxa instrument należy do grupy instrumentów… drewnianych! Dzieci dowiedzą się, dlaczego tak jest, oraz usłyszą, jak szeroka jest paleta emocji wyrażanych przez saksofon: od romantycznych ballad przez energetyczne improwizacje, aż do dzikich free jazzowych dźwięków. Saksofon uważany jest — obok trąbki — za najbardziej jazzowy instrument.

Magdalena Este – wokalistka jazzowa i pianistka oraz wykładowczyni katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w formie warsztatów muzycznych i przedstawieniach teatralnych dla dzieci. Prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Marcin Odyniec gra na saksofonach: sopranowym, altowym i tenorowym, flecie prostym. Doskonale odnajduje się w wielu rodzajach muzyki: od jazzu i muzyki klasycznej przez funk, pop i rock, od projektów solowych poprzez klasyczne i jazzowe zespoły i muzykę orkiestrową. Dlatego jest chętnie zapraszanym do współpracy muzykiem sesyjnym.