Festiwal Otwarte Ogrody – zgłoszenia

Dzisiaj ostatni dzień składania zgłoszeń do tegorocznej edycji Festiwalu Otwarte Ogrody!

Mają Państwo czas do 23.59, aby zgłosić swój ogród i zostać współorganizatorem tej jedynej i niepowtarzalnej imprezy kulturalnej w Milanówku!

Szczegóły, regulamin i karta zgłoszeniowa w artykule poniżej.

Szanowni Państwo,

przed nami kolejna odsłona Festiwalu Otwarte Ogrody! Tegoroczne FOO odbędzie się w dniach od 7 do 9 czerwca, będzie to już XIV edycja!

Festiwal Otwarte Ogrody jest jednym z ważniejszych projektów, który koordynuje Milanowskie Centrum Kultury. Odbywa się cyklicznie, raz w roku. Wydarzenie  tworzone jest we współpracy z mieszkańcami, w tym z artystami, oraz milanowskimi organizacjami, placówkami kulturalnymi i edukacyjnymi.

Jak co roku zapraszamy na kameralne wydarzenia w milanowskich, zielonych ogrodach. Wspólnie z gospodarzami, będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, wystawach, koncertach, spotkaniach artystycznych czy wycieczkach. Przewodnią ideą Festiwalu jest powrót do tradycji, prezentacja dorobku kulturalnego artystów, malarzy, rzeźbiarzy, muzyków, pisarzy, pasjonatów, mieszkających w Milanówku. Spotkania w ogrodach umożliwiają bezpośredni kontakt z twórcami. To świetna okazja do poznania dziedzictwa Milanówka i bliższej integracji z sąsiadami!

„ Ogrody” są miejscem spotkań wszystkich pokoleń mieszkańców, dając możliwość interesującego spędzenia czasu, poznania ciekawych ludzi i ich twórczości. Zapraszamy malarzy, rzeźbiarzy, muzyków, pisarzy oraz wszystkich, którzy chcą się podzielić swoimi zainteresowaniami i pasjami, do otwarcia swojego ogrodu i prezentacji lub udostępnienia ogrodu innym artystom czy twórcom.

Jak zgłosić swój udział w Festiwalu Otwarte Ogrody?

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i przynieść wypełniony formularz zgłoszeniowy do sekretariatu MCK przy ul. Kościelnej 3 lub przesłać mailowo: sekretariat@mckmilanowek.pl! Zgłoszenia przyjmujemy do 13 maja. Szczegółowe informacje, dokumenty do pobrania, znajdą Państwo na stronie www.mckmilanowek.pl