Letnie Granie vol 3 – KATHIA

Data wydarzenia: 21 Sierpnia 2022

Nie możemy się powstrzymać! Przedstawiamy Wam line -up Letniego Grania vol 3. Tak! to już po raz trzeci odbędą się w naszym mieście świetne, wakacyjne koncerty plenerowe. Już dziś zapisujcie sobie w kalendarzach! PablopavoMikromusic już w lipcu! W sierpniu zagra Magda Magic Piskorczyk oraz Kathia 🙂

Współorganizatorem wydarzenia jest Sąsiedzkie Granie! Tegoroczne wydarzenia nie odbyłyby się bez udziału Mecenasów kultury : Centrum Rehabilitacji SornoDisanPiekarnia cukiernia Witaszczyk – dziękujemy, jesteście wspaniali!

2.07 PABLOPAVO I LUDZIKI (sobota)

fot. materiały promocyjne

“To najlepszy polski songwriter” – tak nazwał Pablopavo Grabaż, lider Strachów na Lachy i Pidżamy Porno.

Paweł Sołtys, czyli Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. To warszawiak wychowany na Stegnach. Pisarz, wokalista, autor tekstów i kompozytor. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Sławę zyskał jako jeden z trzech wokalistów Vavamuffin, grupy, która łączy reggae z zadziornością. Od 2009 roku rozpoczął karierę solową. Pod szyldem Pablopavo i Ludziki wydał 7 płyt, z czego ostatnia “Mozaika” ukazała się pod koniec marca 2022 roku. Za album “Marginal” w 2019 roku dostał nominację do Fryderyka. Laureat Paszportu Polityki w kategorii “Muzyka Popularna”. Ma na swoim koncie Paszportową nominację także w kategorii “Literatura” za zbiór opowiadań “Mikrotyki” oraz nominację do literackiej Nagrody Nike.

17.07 MIKROMUSIC (niedziela)

teriały promocyjne mikromusic.pl

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Finaliści opolskich „Debiutów”. Laureaci nagrody Prezydenta Sopotu podczas festiwalu TOPtrendy. W okresie 2002–2020 wydali siedem albumów studyjnych.Ostatnia płyta “Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce. W Milanówku grupa wystąpi w składzie Acoustic Trio: Natalia Grosiak – wokal, Dawid Korbaczyński – gitara, Robert Szydło – gitara basowa.

7.08 MAGDA MAGIC PISKORCZYK (niedziela)

fot. Mikołaj Warsztocki

Magda „Magic” Piskorczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka i multiinstrumentalistka. Trzykrotnie nominowana do Fryderyka. Dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego w świecie International Blues Challange w Memphis. Ośmiokrotna bluesowa wokalistka roku wg czytelników magazynu “Twój Blues”.
Śpiewa dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem, gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Szwecji, Norwegii, na Węgrzech, we Francji, USA czy na Tajwanie. Dotychczas wydała 6 płyt. Od 2011 roku regularnie prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu.
W 2008 roku gwiazdę Magdy Piskorczyk, jako jedną z trzech pierwszych, odsłonięto w Alei Gwiazd Polskiego Bluesa w Sławie, a w 2015 odsłonięto jej tabliczkę w Alei Bluesa w Białymstoku.

Jan Chojnacki powiedział o jej twórczości: “Magdy muzyka jest oryginalna, ale nie udziwniona, wierna korzeniom, a jednocześnie współczesna, bardzo oszczędna w formie i pełna emocji.”

21.08 KATHIA (niedziela)

fot. Robert Grablewski 

 

Kathia, czyli Katarzyna Półrolniczak, to 19-letnia songwriterka i producentka z Poznania, która dysponuje wyjątkowym, oryginalnym głosem.

Mimo młodego wieku Kathia komponuje dojrzałe utwory i dużo koncertuje. Śpiewa, gra na gitarze i na pianinie. W sierpniu 2020 roku światło dzienne ujrzała pierwsza EP-ka „Town” z sześcioma utworami i od razu została Płytą Tygodnia portalu Onet.  W 2021 roku Kathia wystąpiła m.in. na Soundrive Festival w Gdańsku. Wydanie debiutanckiej, pełnowymiarowej płyty artystka zapowiada na ten rok.