Koncert Gordonowski

Data wydarzenia: 04 Czerwca 2023

Wyruszcie razem z nami w muzyczną podróż do Afryki! Zapewniamy, że będzie ciekawie, intensywnie, kolorowo i bardzo różnorodnie. Tym razem do współtworzenia koncertu gordonowskiego zaprosiliśmy Magdalenę Nejbauer i Małgorzatę Kożuchowską – Panek. Dziewczyny tworzą muzyczny duet “Muzyka Mówi” i na codzień prowadzą zajęcia umuzykalniajace dla najmłodszych w Mińsku Mazowieckim, Wesołej i okolicach. Usłyszycie śpiewanki i rytmiczanki w opracowaniu 4 głosowym. Nie zabraknie też instrumentów.

Koncert oparty jest na założeniach Teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona – amerykańskiego muzyka jazzowego i psychologa muzyki. To teoria poparta wieloletnimi badaniami naukowymi, podczas których zbadano jak dzieci uczą się muzyki. Proces nauki odbywa się naturalnie i intuicyjnie. Podobnie jak dzieci uczą się języka ojczystego przez osłuchiwanie się, tak samo też uczą się muzyki – zanurzając dzieci w świecie różnorodnej, bogatej dźwiękowo i wartościowej muzyki dajemy im możliwość rozwijania wrodzonych zdolności muzycznych.

Muzyczne spotkanie prowadzone jest w luźnej atmosferze, uczestnicy siadają na leżących na podłodze dywanach i poduszkach.  Taka forma pozwala na wygodne uczestnictwo nawet najmłodszym dzieciom. Starsze dzieci nie muszą natomiast kurczowo trzymać się swoich miejsc, mogą swobodnie kołysać się w rytm muzyki.

Koncert trwa ok. 45 minut i przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 4 roku życia wraz z opiekunami.

4 czerwca godz. 15:00, Piłsudskiego 33, Stare Kino filia MCK