JAZZ DLA DZIECI

Data wydarzenia: 28 Maja 2023

Zapraszamy najmłodszych melomanów na kolejne spotkanie muzyczne „Jazz dla dzieci” pt. „Jazz Trąbalski”. Wydarzenie dedykowane jest dzieciom w wieku przedszkolnym! Projekt realizujemy wraz z Fundacją Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ. 

Trąbka to najbardziej kojarzony z jazzem instrument. Na trąbce grali Louis Armstrong, Miles Davis czy Tomasz Stańko. W czasie warsztatu na przykładach jazzowych standardów (i nie tylko) dzieci nauczą się rozpoznawać normalne brzmienie trąbki oraz trąbki z tłumikiem, poznają konstrukcję trąbki, a także dowiedzą się, w jaki sposób wydobywa się dźwięk. 

Magdalena Este — gospodyni spotkania, wokalistka, pianistka, kompozytorka, trenerka emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w formie warsztatów muzycznych i przedstawieniach teatralnych dla dzieci. Prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Ignacy Wendt — trębacz młodego pokolenia, laureat I nagrody na 51. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting “Złota Tarka”, jednego z najstarszych festiwali jazzowych w Europie.

28 maja 2023, godz. 15.00
Stare Kino, u. Piłsudskiego 33, Milanówek
Bilet: 20 zł od osoby, rezerwacja miejsc tel. 22 758 32 34