Wnętrza/Zewnętrza. Milanówek – wystawa Weroniki Kocewiak

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Weroniki Kocewiak: “WNĘTRZA/ZEWNĘTRZA”, który odbędzie się 10 stycznia 2020, o godz. 19.00 w Galerii Matulka przy ul. Piłsudskiego 30.

O artyście: 
Weronika Kocewiak 
Absolwentka Edukacji Artystycznej, wydziału Kolegium Edukacji Artystycznej, Akademii Pedagogiki Specjalnej w  Warszawie. Swoją pracę dyplomową realizowała w pracowni Rysunku i malarstwa dr hab. Marii Kiesner, w roku 2019. W roku 2018 rozpoczęła indywidualny projekt malarsko- socjologiczny p.t. WNĘTRZA/ZEWNĘTRZA, nagrodzony w 2018 roku w ramach Ogólnopolskiego Plenerowego Konkursu Malarskiego. Projekt po raz pierwszy został wystawiony podczas wystawy w Galerii Popkolor w Grodzisku Mazowieckim w 2019 r. Prywatnie pasjonatka sztuki, magistrantka Historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, podróżniczka i trener pilates oraz trener personalny. Mieszka w Milanówku od 2009 roku, ukończyła gimnazjum oraz liceum w Milanówku, pochodzi z Otwocka, gdzie często jeździ aby odwiedzać swoją babcię. 
O twórczości: „Portretuję” budynki z pamięcią, budynki tworzone przez człowieka dla człowieka. Interesują mnie one nie tyle z technicznego punktu widzenia, co przede wszystkim z uwagi na pełniona przez nie funkcję. Ta funkcja jest zarówno prywatna – mieszkalna, jak i publiczna – konsumpcjonistyczna. Mix środków wyrazu potęguję różnorodność portretowanych budynków i ekspresję w technikach tworzenia. W budynkach zachwycają mnie elementy, które dla potocznego mieszkańca są niezauważalne lub nieciekawe, a czasem nawet brzydkie. Mowa tutaj o roznowymiarowych oknach, starych elewacjach, brudnych ścianach, ręcznie pisanych szyldach czy kolorowych kominach. Budynek musi mnie przyciągnąć swoim charakterem, a czasem i groteskowoscią wyrazu. Wszystkie powyższe elementy stanowią bazę dla moich obrazów. Eksploruje miasto w sposób bezceremonialny. Bawię się materia miasta bez ograniczeń – jak dziecko – ekspresyjnie i radośnie. 
Podczas wystawy WNĘTRZA/ZEWNĘTRZA. Milanówek artystka planuje pokazać również fragmenty nowego projektu p.t. WEJŚCIE – WYJŚCIE, realizowanego w technikach rysunku oraz mieszanych technikach w malarstwie. Projekt ma charakter wglądowy i jest odzwierciedleniem wewnętrznych przeżyć artystki.