Włodek Pawlik – kolędy polskie

To będzie dla nas prawdziwy zaszczyt. Włodek Pawlik w Milanówku, tuż przed najpiękniejszymi świętami w roku. 🎄

Polskie kolędy są jednym z najistotniejszych kulturowych źródeł polskiej tożsamości narodowej. Odznaczają się one niepowtarzalnym pięknem. Są jednym z ważnych mostów łączących pokolenia z narodową tradycja i obyczajem. Były i są inspiracją i natchnieniem dla wielu polskich artystów, m. in. dla Fryderyka Chopina, który w genialny sposób wykorzystał melodię kolędy „Lulajże Jezuniu” w Scherzo h moll op.20. 🎄🎄

POLSKIE KOLĘDY w wykonaniu laureata nagrody Grammy Włodka Pawlika nie są ich wierną kopią, lecz służą jako inspiracje do jego fortepianowych improwizacji, często wykraczające poza jazzowy idiom.

Artysta unika prostych skojarzeń, tworząc jednocześnie jakby nowe, muzyczne opowieści na temat poszczególnych kolęd. Kolędy Pawlika są kreacją jego artystycznej osobowości, wymykającą się jakimkolwiek znanym w muzycznym świecie podziałom na style, gatunki, epoki.

W komentarzu do 2 wydania płyty „Kolędy Polskie”, ś.p. Ryszard Peryt – wybitny aktor, reżyser, założyciel Polskiej Opery Królewskiej napisał:

„…Muzyka Pawlika ma wyjątkową wartość, że będąc Pieśnią bez Słowa…właśnie owo nieobecne słowo przyzywa…zaprasza…i uobecnia.
Słowo staje się Ciałem .A muzyka – metafizyką…
Samotnik – Muzyk – Pawlik..
Forte-Pianem….Bogu -Dziecku….Kolędę gra…Pięknie…”

Zapraszamy do rezerwacji biletów