Wiosenny Koncert Gordonowski

KONCERT GORDONOWSKI to ciekawy pomysł na spędzenie wartościowego czasu całą rodziną! 👨‍👦‍👦 Zarówno mali jak i duzi odnajdą coś dla siebie w dźwiękowym świecie, w który wprowadzą uczestników muzycy – instrumentaliści i wokaliści. 🎶
Tym razem motywem przewodnim koncertu będzie WIOSNA. 🌸 W klimat nowej pory roku wprowadzą nas autorskie piosenki i rytmiczanki. ♪♪ Razem z kolorowym motylem 🦋 pofruniemy nad zieloną łąką, a razem z żabką 🐸 schowamy się przed…bocianem!
Wystąpią Grow with music Ania i Staś Czaj oraz Muzyka Mówi, czyli Małgosia Kożuchowska-Panek i Magda Nejbauer. 🎤

Muzyczne spotkanie prowadzone jest w luźnej atmosferze, uczestnicy siadają na leżących na podłodze dywanach i poduszkach. Taka forma pozwala na wygodne uczestnictwo nawet najmłodszym dzieciom. 🧸 Starsze dzieci nie muszą natomiast kurczowo trzymać się swoich miejsc, mogą swobodnie kołysać się w rytm muzyki.
Prowadzący koncert wykonują utwory a’cappella i z wykorzystaniem instrumentów (pianino, skrzypce…) 🎻 Cechą wyróżniającą koncert gordonowski jest wykorzystywanie melodii w różnych skalach muzycznych i różnych nietypowych rytmach. Ponadto uczestnicy zaproszeni są do współtworzenia spotkania poprzez rytmiczne poruszanie się, śpiew i powtarzanie muzycznych motywów.

Koncert trwa około 45 minut 🕰 i przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 4 roku życia wraz z opiekunami. Koncert oparty jest na założeniach Teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona – amerykańskiego muzyka jazzowego i psychologa muzyki. 🎶 To teoria poparta wieloletnimi badaniami naukowymi, podczas których zbadano jak dzieci uczą się muzyki. Proces nauki odbywa się naturalnie i intuicyjnie. Podobnie jak dzieci uczą się języka ojczystego przez osłuchiwanie się, tak samo też uczą się muzyki – zanurzając dzieci w świecie różnorodnej, bogatej dźwiękowo i wartościowej muzyki dajemy im możliwość rozwijania wrodzonych zdolności muzycznych.