MCK zaprasza dzieci i młodzież na ciekawe szkolenia online

„Sieć na kulturę” to flagowy projekt Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju do którego w tym roku zostało zaproszone Milanowskie Centrum Kultury.

Otwiera to możliwość wzięcia udziału przez dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat z Milanówka i okolic w dwóch ścieżkach tematycznych: Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych i Dostępność zasobów cyfrowych. To ciekawe zajęcia pozalekcyjne, dzięki którym uczestnicy nabędą kompetencje uławiające im poruszanie się po cyfrowym świecie.


Limit miejsc na jedno szkolenie wynosi 10 uczestników.

W trakcie szkolenia Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych nauczymy się jak dopasowywać kolory, popracujemy z czcionkami, m. in. poznamy portal CANVA. Opanujemy składanie materiałów graficznych i przygotowanie ich do druku, tworzenie logotypów, a także tworzenie grafik dekoracyjnych. Dodatkowo nauczymy się czym jest prawo autorskie i skąd pozyskiwać legalne i bezpłatne materiały do pracy. Zajęcia przeznaczone są dla uczestników w wieku 10-14 lat.


Szkolenie Dostępność zasobów cyfrowych pokaże nam kilkadziesiąt przydatnych, inspirujących i edukacyjnych stron internetowych, w których znajdziemy bezpłatne archiwa, publikacje oraz książki. Nauczymy się korzystać z popularnych narzędzi Google i arkuszy kalkulacyjnych do prowadzenia swojej bazy danych. Poznamy, jak działa Wikipedia i jakie są zasady publikacji wpisów. Zajęcia przeznaczone są dla uczestników w wieku 10-18 lat.


Wszystko to odbędzie się w trakcie praktycznych ćwiczeń i interesujących wykładów. Podczas 30 godzin szkoleń uczestnicy nabędą umiejętności przydatne nie tylko w trakcie edukacji, ale przede wszystkim w karierze zawodowej!

Zgłoszenia przyjmujemy do 27 stycznia 2021! Prosimy o przesłanie skanów wypełnionych oświadczeń (dostępnych poniżej) na adres sekretariat@mckmilanowek.pl, a oryginał należy dostarczyć do MCK po wcześniejszym umówieniu się.

W MCK szkolenia rozpoczynają się 10 lutego 2021 ONLINE w aplikacji TEAMS.

W czwartki w godz. 17.30-19.00 zapraszamy na szkolenia Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych, które prowadzić będzie Aneta Majak.

W środy w godz. 17.30-19.00 zapraszamy na szkolenia Dostępność zasobów cyfrowych , które prowadzić będzie Michał Słowiński.

_________________________________________________

Formularz dla uczestników poniżej 13 roku życia:

Formularz dla uczestników powyżej 13 roku życia: