Portret czasu | warsztaty dla całych rodzin

Serdecznie zapraszamy dziadków wraz z wnukami do udziału w historyczno-artystycznym projekcie, którego zwieńczeniem będzie wystawa plenerowa rodzinnych portretów powstałych podczas warsztatów.

Każda rodzina ma do opowiedzenia niezwykłą historię, która nieopowiedziana zostanie zapomniana.

Celem projektu jest utrwalenie tych historii nie tylko w postaci werbalnej. Projekt “Portret Czasu” to okazja dla rodzin, aby spędzić wspólnie czas, połączyć pokolenia, poznać historię swoich przodków oraz stworzyć pamiątkę nie tylko w postaci wspólnych wspomnień, ale również portretu rodzinnego oraz drzewa genealogicznego. Będzie to okazja dla najmłodszych, aby odkryć historię swojej rodziny, poznać dzieje swoich przodków oraz miejsc z nimi związanych.

WYBIERZCIE JEDEN Z 5 TERMINÓW I WEŹCIE UDIAŁ W WYJĄTKOWEJ PRZYGODZIE!

Warsztaty będą podzielone na trzy etapy:

1. Krótka lekcja o genealogii
Opowiemy o nauce zajmującej się badaniem więzi rodzinnych między ludźmi a także o technikach tworzenia drzew genealogicznych. Podczas prezentacji pokażemy różne przykłady drzew genealogicznych oraz opowiemy gdzie szukać informacji o swoich bliskich.

2. Warsztaty z tworzenia drzew genealogicznych
Z pomocą materiałów plastycznych oraz zdjęć, wspólnie stworzymy drzewa genealogiczne Waszych rodzin. Do tego etapu potrzebne będą zdjęcia Waszych bliskich, zachęcamy do przejrzenia albumów i zabrania ze sobą zdjęć rodzinnych – zapewniamy możliwość zeskanowania przyniesionych materiałów i stworzenia ich kopii, które posłużą nam do uzupełnienia tworzonych drzew genealogicznych.

3. Rodzinna sesja fotograficzna
Na koniec warsztatów wszyscy uczestnicy wezmą udział w profesjonalnej sesji fotograficznej podczas której uwiecznimy więzi rodzinne i międzypokoleniowe.

Na koniec warsztatów uczestnicy dostaną odbitki zdjęć wykonanych podczas sesji fotograficznej.

Warsztaty odbywać się będą w godzinach 10:00-13:00 w soboty:
7 sierpnia, 14 sierpnia, 21 sierpnia, 28 sierpnia, 4 września
(Do wyboru jeden z terminów).

Miejsce:
Kurnik
ul. Piasta 14, Milanówek

Warsztaty są bezpłatne.
Zapisy telefonicznie( 758 32 34) lub osobiście w sekretariacie Milanowskiego Centrum Kultury.

Szukasz innych aktywności?
Zajrzyj do zakładek:


KULTURA


SPORT


CIT