Letnie Granie 2021 – KONCERTY W PLENERZE!

Koncertowe wakacje? TAK!

Letnie Granie 2021 – znamy artystów, którzy wystąpią!

Cykl koncertów będzie miał w tym roku swoją drugą odsłonę. Powstał przy współpracy z Katarzyną Gizińską i Sebastianem Grądalskim – inicjatorami projektu Sąsiedzkie Granie. To właśnie z tym duetem zbudowaliśmy team i tworzymy letnie koncerty w klimacie piknikowym, miejskich wakacji, chilloutu na leżaku.

W nadchodzącym sezonie odbędzie się w Milanówku 5 koncertów. Park Zielony Dołek idealnie wpisał się nam w scenariusz wydarzeń i reżim imprez plenerowych. Nie możemy doczekać się spotkań z Państwem!

26.06 – JOHN PORTER
John Porter jest walijskim muzykiem i kompozytorem. W 1977 r. wraz z Korą i Markiem Jackowskimi stworzył trio o nazwie Maanam Elektryczny, który później został przemianowany na Maanam. Po około dwóch latach John opuścił zespół Kory i wraz poznanymi wrocławskimi muzykami założył własny o nazwie John Porter Band. W latach 80-tych rozpoczął karierę solową. Swoją pierwszą płytę zatytułowaną China Disco wydał w 1982 r., rok później ukazała się akustyczna płyta Magic Moments, a w kolejnych latach muzyk wydał jeszcze pięć płyt. Artysta nawiązywał współpracę z wieloma znanymi polskimi muzykami, między innymi z Wojciechem Morawskim, Krzysztofem Zawadką. Największy sukces komercyjny odniósł w duecie z Anitą Lipnicką. W 2005 r. John Porter został uhonorowany medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
 
10.07 – TĘSKNO
Tęskno to projekt powołany w 2017 roku do życia przez wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów Joannę Longić oraz pianistkę Hanię Rani. W 2019 roku Hania Rani poświęciła się solowej karierze, a Tęskno podążyło nową ścieżką.
Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. W kwietniu 2020 roku ukazała się płyta zatytułowana po prostu „Tęskno”, którą poprzedziły single „Między nami”, „Walc” i „Frajda”. Debiutancki album „Mi” z 2018 roku pojawił się w najważniejszych zestawieniach płyt roku, media pisały o najgłośniejszym debiucie ostatnich lat. Od tego czasu Tęskno otrzymało m.in. Mateusza Trójki i Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego czy nominację do Fryderyków. Zespół grał m.in. na Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice czy Męskim Graniu.
Muzyka: https://youtu.be/bfO8tQVk-ik
LIVE (Port Kultury – NCK 2020): https://youtu.be/hLFCGvNqacw
Na Spotify utwory mają po kilka milionów odsłuchań.
 
24.07 KIRSZENBAUM
“Kirszenbaum to szczerość, oryginalność i młodzieńcza energia” – tak opisali muzykę krakowskiego zespołu jurorzy 21. Konkursu Muzyki Folkowej “Nowa Tradycja”, przyznając mu III nagrodę. Krakowski duet ożywia postfolkowe zgliszcza, wyznacza im świeże kierunki i wrzuca prosto na loopery, ze słowiańskim przytupem zderzając Toma Waitsa i Junip. Zola krzyczy na klezmerów, Henry Miller tańczy z Muminkami, a efektem jest melancholijna intertekstualna karuzela.
Kirszenbaum to wspólne przedsięwzięcie Kacpra Szpyrki (filozofa, księgarza i skrzypka, który nagrywał m.in. z HellHaven) oraz Jakuba Wiśniewskiego (anglisty, muzyka i techwritera), których uprzednia współpraca w zespole Pora Wiatru zaowocowała ponad 150 koncertami, występem w finale programu Must Be the Music, główną nagrodą polskiej edycji Festiwalu Emergenza, serią crowd-fundingowych koncertów w tramwajach czy występem na niemieckim Taubertal Festival.
W styczniu 2021 ukazał się drugi album duetu, zatytułowany “Się”. Materiał zarejestrowany został przez Andrzeja Giegiela (Pablopavo i Ludziki) i Roberta Nastala (Nosowska), wyprodukowany przez załogę Studio AS One i Mariusza Dziurawca (Kapela Ze Wsi Warszawa), a poetycko i wokalnie udzielił się gość specjalny: Marcin Świetlicki.
LIVE “Staś Szczurołap”: https://youtu.be/sBWZW_gOtAY (obejrzyjcie całe!)
 
7.08 KAŚKA SOCHACKA
– Przez ostatnie tygodnie Nr 1 (utwór “Ciche dni”) na Liście Piosenek Radia 357
– Zwyciężczyni tegorocznego plebiscytu Sanki dla najciekawszych nowych twarzy na polskiej scenie muzycznej!!! (Gazeta Wyborcza)
– Jej utwór “Wiśnia” nagrany z Kortezem ma ponad 5 mln wyświetleń:
https://youtu.be/3C2SBoAaqK4
W 2019 roku ukazała się debiutancka EP-ka Kaśki pt. „Wiśnia”. Pierwszym singlem była piosenka o tym samym tytule, która swoją premierę miała w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. W styczniu 2020 roku na zaproszenie Piotra Stelmacha wystąpiła również podczas Offensywy De Luxe w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu Trójka.
26 marca 2021 roku ukazał się debiutancki album Kaśki „Ciche dni”. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) – tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza („Bumerang”) i jego drugiej płycie („Mój dom”).
Utwór “Ciche dni”: https://youtu.be/UtqdMYNlgzk
 
21.08 SOSNOWSKI
Polski piosenkarz bluesowy z Warszawy, kompozytor, gitarzysta; gra również na banjo i instrumentach perkusyjnych. Ma charakterystyczny, chropowaty głos. Jego debiutancki album został zarejestrowany w całości na sprzęcie, który mieści się w jednej torbie podróżnej – stąd jego nazwa: “The Hand Luggage Studio”.
Muzyk znany jest z występów na festiwalach: Enea Spring Break, ZEW się budzi Festiwal, Suwałki Blues Festival, Polish Blues Challange czy Blues Maraton. Wystąpił na Męskim Graniu. Nagrodzony wyróżnieniami na Mateuszach Trójki, “Szczotą” na Offensywie De Luxe, a także Grand Prix na Suwałki Blues Festival czy 2. miejsce kategorii Odkrycie Roku magazynu Twój Blues. Polski reprezentant na European Blues Challange 2020 w Holandii. Nominowany do Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Blues.
Utwór “Hej!” feat. Małgorzata Ostrowska: https://youtu.be/QZBV_sqEiT8

Szukasz czegoś innego?
Odwiedź zakładki: