Finał projektu Drzewa cenniejsze niż złoto

Wraz z Fundacją Musszelka zapraszamy Was 9 października (niedziela) na prawdziwie złote wydarzenia finałowe, będące pięknym podsumowaniem międzynarodowego projektu “Drzewa cenniejsze niż złoto”. Spotkamy się w willi Willa Banczewianka, w bliskości naszego Dębu-Opiekuna, Czarodziejskiego Drzewa Roku 2022.

* Rozpoczniemy od wykładu naszego nauczyciela z Instytut Drzewa, wyśmienitego arborysty dr Piotra Tyszko-Chmielowca. Nikt tak jak on – z jego wiedzą, doświadczeniem i wrażliwością – nie potrafi opowiadać o drzewach – o ich języku, specyfice, czym się od nas różnią, a w czym są do nas podobne. Razem z nim zasadzimy drzewo, celebrując i włączając się w ogólnopolskie Święto Drzewa.

* Potem płynnie przejdziemy do działań warsztatowych z artystką kolażu Marta Janik “Im dalej w las, tym więcej złota”. Z fotografii milanowskich drzew, ścinków nowych i starych gazet, z rycin z pięknie ilustrowanych albumów ułożymy drzewny kolaż, szukając odpowiednich słów i tworząc poezję.

* Pod wieczór zaprosimy Was na klimatyczny koncert “Pieśni korzeni, pieśni liści” naszych przyjaciół i wspaniałych pieśniarzy – Monika Żelazek i Sebastian Krajewski – Muzyka. Przy dźwiękach liry korbowej, gitary, oudu i kojących, ciepłych głosów dwójki artystów zanurzymy się w słowach i obrazach, które wypływają prosto z serca i są dedykowane drzewom.

Zarezerwujcie sobie cały dzień i bądźcie z nami! Będziemy rozmawiać o tym, co nam się udało, i co jest jeszcze do zrobienia. Będziemy świętować! Dla uczestników/uczestniczek naszych spotkań czekają pięknie wydane, na papierze z recyklingu, publikacje podsumowujące nasz projekt, z Kartą Zielonego Milanówka, wspólnie przez nas stworzoną i adresowaną do wszystkich mieszkańców i mieszkanek naszego miasta.

Wydarzenie odbywa się dzięki dofinansowaniu z Funduszy EOG – Fundusz Krajowy.
Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy