Festiwal Otwarte Ogrody

Festiwal Otwarte Ogrody to od 11 lat największe wydarzenie w Milanówku, tworzone przez mieszkańców dla mieszkańców. Podczas dwóch dni odbywa się w naszym mieście kilkadziesiąt wspaniałych inicjatyw oddolnych, a w tym roku odbędą się one w weekend 9-11 czerwca.

Otwarcie festiwalu odbędzie się w klimacie urodzinowym. W tym roku Milanowskie Centrum Kultury kończy 40 lat. Ponieważ chcemy wspólnie z Państwem świętować nasz jubileusz, serdecznie zapraszamy na potańcówkę w rytmie starych ballad i piosenek w wykonaniu Justyny Jary i grupy PompaDur. Usłyszą Państwo melancholijne, jak i taneczne ballady podwórkowe, songi kabaretowe, zabawne opowieści noir oraz tanga.

Tego wieczora czekać na Państwa będzie wiele niespodzianek. Zacznijmy festiwal wspólnie w ogrodzie Restauracji Bluberry Duck w Willi Borówka o godz. 20:00.
Tegoroczny FOO to cały wachlarz interesujących wydarzeń kulturalnych. Podczas weekendu zwiedzą Państwo wystawy milanowskich artystów, usłyszą wspaniałe koncerty, m.in. francuskie szlagiery, muzykę in crudo i arie operowe. W sobotę odbędzie się spotkanie filozoficzne, gdzie zagości prof. Jadwiga Staniszkis. W pracowni kreatywnej „Kurnik” Milanowska Rada Młodzieżowa otworzy strefę młodych, a od 16.00 zapraszamy na różnorodne artystyczne działania do ogrodu w Willi Waleria. Sobotni wieczór będzie obfitował w wokalne doznania równie w L’amour Maison, w willi Emanów czy podczas „Nocy w Ogrodzie”. W niedzielę odbędzie się giełda projektów makiet, w ramach konkursu Milanówek Moich Marzeń. Lokalne organizacje pozarządowe przygotowały ciekawe propozycje dla dzieci i młodzieży. Literacki-muzycznym ogrodem Miejskiej Biblioteki Publicznej poświęconej twórczości Wojciecha Młynarskiego zakończymy XII Festiwal Otwarte Ogrody.
Festiwal to doskonała okazja do zwiedzenia zakamarków prywatnych ogrodów – warto zrobić to rodzinnie, gdyż w programie wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie.

Do pobrania: