Do Hymnu! #zostańwdomu i weź udział w konkursie!

Już za chwilę Święto Narodowe Trzeciego Maja. Nie możemy być razem, ale możemy razem zaśpiewać!

Narodowe Centrum Kultury przygotowało konkurs internetowy Do Hymnu! #zostańwdomu. To ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół podstawowych na  wykonanie hymnu państwowego oraz wybranych pieśni hymnicznych.

Chcemy pomóc Wam wziąć udział w tym konkursie. Wybraliśmy pieśń, stworzyliśmy instruktaż wraz z podkładem jak ją wykonać. Waszym zadaniem (uczniowie szkół podstawowych) jest nagranie filmu z waszym wykonaniem tej pieśni  i wysłanie go do nas. Oprócz tego, że umieścimy Wasze indywidualne nagranie na yt i ono weźmie udział w ogólnopolskim konkursie NCK, wykorzystamy je do stworzenia naszego lokalnego klipu z pieśnią patriotyczną.

My przygotowaliśmy dla Was pomoc przy wykonaniu ukochanej pieśni I Brygady Legionów Polskich, dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego pt. Marsz Pierwszej Brygady.

Wystarczy, że w rytm filmu przygotowanego przez współpracującego z nami Marcina Koszuty nagracie sami lub ze swoimi bliskimi, nawet telefonem komórkowym filmik. Zastosujcie się tylko do kilku prostych punktów:

– nagrywamy stosując się do rad Marcina zawartych w filmiku;

– śpiewamy w słuchawkach, aby na nagraniu było słychać tylko Wasz głos.

– przesyłacie filmik do nas,

Ale to nie koniec!

Wspólnym klipem uczcimy Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Dla uczestników akcji przygotowaliśmy upominki!

Link do konkursu NCK

Do pobrania :

A tutaj wspomniane materiały do pomocy: