Koncert: Wojciech Pulcyn- Miłość Ci wszystko wybaczy.

Wojciech Pulcyn- Miłość Ci wszystko wybaczy.

To będzie bardzo piękna wiosna muzyczna w Milanówku. To będzie piękna jesień, a to jest też całkiem nieoczywista zima… w muzycznej odsłonie oczywiście!!!

Ruszamy z cyklem Jazz w Milanówku. Vol.2 na specjalne życzenie mieszkańców i z dofinansowaniem od firm, dla których dostęp do kultury jest niezwykle ważnym aspektem życia w Milanówku. Maciej Tubis Trio, Jerzy Małek, Włodek Pawlik czy RGG.

Na wszystkie wydarzenia honorowana jest Milanowska Karta 3+.

Takie mamy muzyczne plany na nadchodzące miesiące a wszystko otwiera niezwykły koncert Wojtka Pulcyna i jego zespołu już w Walentynki. To będzie szczególny koncert i wcale nie tylko dla zakochanych, dla młodszych, starszych, ale dla całych rodzin. W gościnnych progach Starego Kina pojawi się muzyk, który współpracował m.in. z Piotrem Baronem, Ewą Bem, Imerem Demirerem, Wojtkiem Karolakiem, Pawłem Kaczmarczykiem „Audiofeling Band”, występował z zespołem „Kapela ze wsi Warszawa”, Erykiem Kulmem- nagrywając z nim ostatni album „Quintessence”, Sławomirem Kulpowiczem , z zespołem ‘Lutari’, Kevinem Mahoganym, Henrykiem Majewskim, Robertem Majewskim, Marcinem Maseckim, Januszem Muniakiem, Maciejem Sikałą, Januszem Skowronem , Wojtkiem Staroniewiczem, Jarkiem Śmietaną, Tony Lakatosem, Michałem Urbaniakiem , J. “Ptaszynem” Wróblewskim, Monty Watersem, Aga Zaryan. Obecnie występuje z zespołami Kazimierza Jonkisza „Energy”, Rafałem Sarneckim Quartet , Piotr „Bocian” Cieślikowskim Trio, Gasper Bertoncelj Project, Michałem Kobojkiem Quartet, z Olgą Boczar czy Bogdanem Hołownią. Wojciech Pulcyn…

Absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina na wydziale jazzowym oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, w klasie profesora Zbigniewa Wegehaupta. W 1995 z zespołem Joint Venture zdobył I nagrodę, wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie za kompozycję w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie. Z tym samym zespołem w 1997 roku zdobył I nagrodę w Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach oraz wyróżnienie w konkursie Zespołów Jazzowych w Hoeilaart w Belgii. W 1998 z Triem Marcina Maseckiego zdobył I nagrodę w Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach, trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie oraz otrzymał wyróżnienie w Konkursie Zespołów Jazzowych Sarteano we Włoszech. W 1999 z własnym zespołem New Orkestra zdobył III miejsce w Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz​Juniors w Krakowie. Skomponował muzykę do spektakli: „ Transatlantyk” Witolda Gombrowicza w wykonaniu Teatru Montownia, oraz „ Krzywa wieża” Nadieżdy Ptushkiny w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej wystawionego w warszawskim Teatrze na Woli.

W latach 2000-2016 był członkiem kadry Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach. W 2014 wykładowcą w klasie gitary basowej i kontrabasu podczas pierwszych warsztatów Drum Camp w Kielcach. Wspólnie z Sebastianem Frankiewiczem przy perkusji (w 2011 roku założył własne trio, w którego skład wchodzą saksofonista Radek Nowicki i kontrabasista Andrzej Święs) i Kubą Stankiewiczem przy fortepianie, który od lat zajmuje niepodważalną pozycję wśród najlepszych polskich pianistów jazzowych, 14 lutego o 20.00 zaprezentują część materiału znanego z płyty wydanej siedem lat temu przez Bogdana Hołownię i Wojtka Pulcyna z kompozycjami mistrza Henryka Warsa. Ale repertuar poszerzony zostanie o dokonania 22krotnie nominowanego do Oscarów (otrzymał jedną statuetkę pośmiertnie) urodzonego w Chicago Victora Younga, którego polskie korzenie odkrył i na nowo wprowadził do polskiej świadomości Kuba Stankiewicz. W Milanówku będzie zatem romantycznie, światowo, nostalgicznie i niezwykle eklektycznie.

Nie może Państwa zabraknąć Stare Kino, Milanówek, 14 lutego, start – godzina 20.00 Adam Dobrzyński, Zapraszam.