Grażyna Łobaszewska i Ajagore w Milanówku!

Miniony weekend w Milanówku upłynął śpiewająco. Przede wszystkim za sprawą głosu pani Grażyny Łobaszewskiej, która 26 maja wystąpiła ze znakomitym zespołem Ajagore w Hali Sportowej przy ulicy Żabie Oczko 1. Koncert milanowianie przyjęli z entuzjazmem, owacjami i bisami na stojąco. Pani Grażyna Łobaszewska obchodzi w tym roku 40-lecie swojej twórczości. Przypomniała znane utwory w nowych aranżacjach i zupełnie nowe z ostatniej płyty. Ci, którzy liczyli na spokojne jazzowe bujanie, musieli zmierzyć się z mocnym, rockowym brzmieniem. Supportem dla tego wydarzenia była Ania Krysiak, odkrycie pana Dariusza Biernackiego, który prowadzi sekcję wokalną w Milanowskim Centrum Kultury. To on odszukał jej barwę i szlifował ten kamień. Obecnie Ania Krysiak ma już za sobą kilka koncertów, a jej przygoda ze śpiewaniem staje się coraz ciekawsza i coraz bardziej na serio. Kilka utworów zaśpiewała w duecie i przy akompaniamencie młodego i świetnie zapowiadającego się Marcina Koszuty. Oboje czują się na scenie jak ryba w wodzie. Nie był to już występ początkujących wokalistów, naprawdę dali czadu i wprowadzili uczestników w fantastyczny nastrój świeżymi, klimatycznymi aranżacjami do utworów Georga Michaela.   

 

Już niedługo – 1 lipca o 19.00 zobaczymy Anię Krysiak wraz z Marcinem Koszutą na koncercie plenerowym na Skwerze za Pomnikiem Bohaterów w Milanówku. A  25 sierpnia o 19.00 na kolejnym koncercie plenerowym w ramach projektu „ALE! Wakacje” na Miejskim Podwórku  wystąpi ze znamienitymi muzykami z okolic Milanówka.

 

26 maja w Dniu Matki życzeniom dla mam wprost ze sceny nie było końca. A frekwencja na widowni pokazała, że propozycja MCK-u była trafiona i mimo że to Mundial, w koncercie uczestniczyło ponad 300 osób. W tym wiele zasłuchanych i uśmiechniętych mam. Pani Grażyna Łobaszewska została obdarowana tym, z czego Milanówek słynie – jedwabną apaszką marki Jedwab Polski, a cały zespół krówkami marki Pomorski i Syn. Uczestnicy także mogli spróbować tych specjałów. A ponieważ to Milanówek, nie zabrakło też truskawek. Po koncercie gwiazda chętnie podpisywała płyty, w tym także znakomicie zaprojektowaną białą płytę winylową, dla prawdziwych kolekcjonerów.

 

Pani Grażyna Łobaszewska to nie tylko „power babka” i profesjonalistka, co pokazała na scenie podczas półtoragodzinnego koncertu. To także znakomity pedagog. Przez dwa dni uczyła uczestników podczas warsztatów wokalnych. Nie tylko dobierała im repertuar i prowadziła przesłuchania z profesjonalnym sprzętem nagłaśniającym, dała też niektórym z nich szansę na występ na scenie, z podkładami lub z zespołem. Równocześnie odbywały się warsztaty muzyczne z członkami zespołu Ajagore. Koncert zamykający całe warsztaty odbył się 27 maja w Hali Sportowej przy ulicy Żabie oczko 1. Sądząc po przeczytanych postach uczestników po warsztatach i koncercie, odbiór był bardzo pozytywny i dla wielu inspirujący. Gratulujemy wszystkim, którzy brali udział w warsztatach, zakończonych dyplomem Master Class. Specjalne podziękowania należą się występującej młodzieży, dzieciom i dorosłym, a także wszystkim osobom, które były zaangażowane w zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Oby takich koncertów więcej! Tak pozytywnie nastawionych i chętnych do nauki uczestników. I tak żywo i pozytywnie reagującej publiczności!

Tekst: Magda Trawińska-Gosik

Fot.: Joanna Szamota