XIV Festiwal Otwarte Ogrody – fotogaleria

To już czternasty raz, gdy spotkaliśmy się w ogrodach mieszkańców! Choć pogoda w ten weekend nie raz nas zaskoczyła, zdecydowanie nie zniechęciła Was do wspólnego spędzania czasu! 😉

XIV Festiwal Otwarte Ogrody rozpoczęliśmy koncertem Jazzpospolita w ogrodzie restauracji Bluberry Duck.

Te dwa festiwalowe dni były nie lada wyzwaniem dla uczestników, ponieważ do zwiedzenia było aż 30 ogrodów oraz kilkanaście punktów Lokalnej Garażówki. W ogrodach czekało mnóstwo warsztatów, koncertów, wykładów, wystaw, spotkań autorskich, gier, wspólnego śpiewania i grania. Odbył się również spacer ulicami Milanówka.

Ten weekend oprócz małych form zawierał dwie duże i  ważne.  W sobotę odbyło się oficjalne rozpoczęcie obchodów 100 lat gminy Milanówek, gdzie w obecności członków rodziny Apoloniusza Csáky’ego został przekazany władzom miasta portret pierwszego wójta wykonany przez Włodzimierza Starościaka oraz posadzony dąb “Apoloniusz”, a także Piknik dla naszej milanowianki Agi połączony z licytacją charytatywną.

Na zakończenie wraz z panią Grażyną Śniadewicz zaprosiliśmy do ogrodu Galerii Ars Longa, gdzie wysłuchaliśmy koncertu „Po nocnej rosie… pieśni, arie i duety Stanisława Moniuszki” w wykonaniu Justyny Reczeniedi, Jakuba Milewskiego oraz Małgorzaty Piszek.

Dziękujemy serdecznie wszystkim mieszkańcom, współorganizatorom, stowarzyszeniom za ogrom włożonej pracy i pozytywnej energii. To właśnie Wy tworzycie Festiwal Otwarte Ogrody i Milanówek na co dzień! 🙂

Fot. Joanna Szamota, Tobiasz Bułynko, Aneta Majak, Piotr Szkutnicki

Otwarcie XIV Festiwalu Otwarte Ogrody:

I dzień XIV Festiwalu Otwarte Ogrody:

II dzień XIV Festiwalu Otwarte Ogrody: