Ogólnopolskie zawody o Puchar Żołnierzy Wyklętych

W sobotę 24 lutego 2018 roku, w mroźny poranek, gdy wszyscy jeszcze spali nasi strzelcy ruszyli na Ogólnopolskie zawody o Puchar Żołnierzy Wyklętych do klubu Snajper Lublin. Mimo zmęczenia po podróży nasi zawodnicy starali się ze wszystkich sił by nie przynieść wstydu naszej sekcji. A jak sobie postanowili, tak też zrobili. Pobili swoje „życiówki” i trojgu z czwórki strzelców udało zakwalifikować się do finału. Finał choć zapowiadał się typowo męski nie był taki. Nasza zawodniczka – Katarzyna Sokołowska dzielnie stanęła w szranki z panami. Do finałowej ósemki zakwalifikowała się jako jedyna kobieta, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii i zostawiając rywalki daleko w tyle. W finale ostatecznie zajęła miejsce szóste, choć do miejsca piątego zabrakło jej jedynie 0.4 punktu. A miejsce piąte zajął również nasz strzelec – Andrzej Wasiak. A najlepiej poradził sobie Tomasz Łastówka zajmując miejsce trzecie w finale. Puchary i nagrody rzeczowe wręczał wraz z wojewodą Lubelski syn Rotmistrza Witolda Pileckiego – Pan Andrzej Pilecki. Nasi zawodnicy planują jeszcze nie jeden wyjazd na zawody ogólnopolskie, także możecie być pewni, że to jeszcze nie raz o nich usłyszymy (miejmy nadzieję 😉 ).

Autor tekstu: Katarzyna Sokołowska