Żegnamy naszego Przyjaciela

Składamy głębokie wyrazy współczucia rodzinie pana Dariusza Biernackiego. A także bliskim, bo wiemy, że jest ich wielu i że dzisiaj cały Milanówek pogrążony jest w żałobie po stracie Przyjaciela, Artysty, Mentora … Wspaniałego Człowieka, który kształtował obraz kulturalny i społeczny tego miasta.


Dariusz Biernacki przez wiele lat pracował, jako instruktor w Milanowskim Centrum Kultury, wypuszczając ukształtowanych, świadomych i gotowych stawiać czoła światu młodych ludzi. Był wspaniałym nauczycielem, z wielkim szacunkiem wśród uczniów, którzy zwracali się do niego nie inaczej jak “Mistrzu”.


Dariusz Biernacki był zamiłowanym społecznikiem. Spełniał się w Milanowskim Towarzystwie Letniczym, którego był prezesem, a także w teatralnym stowarzyszeniu T-Art., gdzie był niekwestionowaną gwiazdą.
Dariusz Biernacki był wreszcie wielkim artystą. Warto przypomnieć fragment laudacji z okazji przyznania jemu Milanowskiego Liścia Dębu w 2007 r.


„(…) pan Dariusz Biernacki odnosi liczące się sukcesy artystyczne w Polsce i w wielu krajach świata, gdzie przyczynia się do popularyzacji polskiej muzyki. M.in. od 11 lat uświetnia swoimi występami obchody Narodowego Święta Niepodległości w ośrodkach polskich w Londynie i innych miastach Wielkiej Brytanii. Od 7 lat, co miesiąc śpiewa na elitarnych koncertach w Zurychu, organizowanych przez firmę HONDA. Wielokrotnie występował w obu Amerykach, Azji, Afryce i wielu krajach europejskich m.in. od 8 lat stale koncertuje w południowej Francji – w Marsylii i Nicei. Jego sztuka jest wysoko ceniona, o czym m.in. świadczy fakt, iż jako jedyny polski śpiewak został zaproszony do udziału w uroczystym koncercie w Sztokholmie z okazji przyznania literackiej Nagrody Nobla Wiesławie Szymborskiej.(…)”.
Taki był Dariusz Biernacki, Mecenas Kultury Powiatu Grodziskiego, wcielający się w niezliczoną liczbę ról scenicznych artysta, z którym mogliśmy godzinami rozmawiać o sprawach kultury. Zawsze nam życzliwy, nasz Przyjaciel.


Wiadomość o odejściu pana Dariusza wstrząsnęła nami dogłębnie, trudno pogodzić się z tak wielką stratą. Pokój jego duszy.