Osiecka Orientalnie

Data wydarzenia: 26 Listopada 2021

Agnieszka Osiecka to postać kultowa, której bogata twórczość literacka oraz artystyczna na stałe wpisały się do kanonu polskiej kultury. Była kobietą niezwykle wszechstronną, jednak to teksty piosenek jej autorstwa obdarzone zostały szczególną estymą, zapewniając nieśmiertelność jej wyjątkowej postaci. Piosenki te do dziś cieszą się niegasnącą popularnością, budzą zachwyt i wzruszają do łez – zarówno wykonawców, jak i słuchaczy.

Zespół Sentido w swoim wyjątkowym projekcie muzycznym „Osiecka – Orientalnie” sięga do niezwykłej twórczości Osieckiej czerpiąc z niej to, co najlepsze i dzieląc się swoją wrażliwością, odczytuje ją na nowo. Dzięki wykorzystaniu, wśród dźwięków koncertowego akordeonu, aksamitnego brzmienia wokalu i orientalnych instrumentów perkusyjnych oraz autorskich aranżacji, Artyści zespołu ubierają znane i lubiane utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej, w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość oraz nową duszę.

Koncert wykona zespół Sentido w składzie: Kaja Mianowana – wokal, Arad Emamgholi – daf, tombak oraz Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne. Gościnnie: Sebastian Wypych – kontrabas

W programie koncertu usłyszymy m.in.: Oczy tej małej, Ucisz serce, Chwalmy Pana, Miasteczko Bełz, Kiedy mnie już nie będzie, Nie żałuję, Niech żyje bal, Wariatka tańczy.

Koncert odbędzie się 26 listopada w Starym Kinie. Bilety do nabycia w MCK w cenie 30 zł. Możliwa rezerwacja pod numerem 22 758 32 34.

Honorujemy Milanowska Karta Rodziny 3+.