Świąteczny koncert Gordonowski

Zapraszamy serdecznie na świąteczny KONCERT GORDONOWSKI!!! 🎵🎵

Jest to wydarzenie dla całej rodziny! Zarówno mali jak i duzi odnajdą się w dźwiękowym świecie, w który wprowadzą uczestników muzycy – instrumentaliści i wokaliści.

➡️ Koncert oparty jest na założeniach Teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona – amerykańskiego muzyka jazzowego i psychologa muzyki. To teoria poparta wieloletnimi badaniami naukowymi, podczas których zbadano jak dzieci uczą się muzyki. Proces nauki odbywa się naturalnie i intuicyjnie. Podobnie jak dzieci uczą się języka ojczystego przez osłuchiwanie się, tak samo też uczą się muzyki – zanurzając dzieci w świecie różnorodnej, bogatej dźwiękowo i wartościowej muzyki dajemy im możliwość rozwijania wrodzonych zdolności muzycznych. ♪ ♪

➡️Muzyczne spotkanie prowadzone jest w luźnej atmosferze, uczestnicy siadają na leżących na podłodze dywanach i poduszkach. Taka forma pozwala na wygodne uczestnictwo nawet najmłodszym dzieciom. Starsze dzieci nie muszą natomiast kurczowo trzymać się swoich miejsc, mogą swobodnie kołysać się w rytm muzyki.

➡️Prowadzący koncert wykonują utwory a’cappella i z wykorzystaniem instrumentów (pianino, skrzypce itp.) Cechą wyróżniającą koncert gordonowski jest wykorzystywanie melodii w różnych skalach muzycznych i różnych nietypowych rytmach. Ponadto uczestnicy zaproszeni są do współtworzenia spotkania poprzez rytmiczne poruszanie się, śpiew i powtarzanie muzycznych motywów.

➡️Koncert trwa ok. 45 minut i przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 4 roku życia wraz z opiekunami.

Koncert poprowadzą Mama śpiewa, Tata gra – GROW WITH MUSIC & przyjaciele ❤

Zapraszamy 3 grudnia o 15:00! Cena Biletu 25 zł, rezerwacje pod numerem 22 758 32 34/ zastępczy 33 823 19 86 ,oraz w Starym Kinie filli MCK 🙂