Otwarte Mistrzostwa Milanówka i Powiatu Grodziskiego

W dniach 05—13.09.2020 r. na kortach MCK w Milanówku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Milanówka i Powiatu Grodziskiego w tenisie ziemnym. W mistrzostwach wzięło udział 55 zawodników. Turniej odbył się w kategoriach singiel-open i singiel 50+ oraz w grze pojedynczej. W trakcie całego turnieju zostało rozegranych 57 interesujących i stojących na wysokim poziomie meczów.

W grze podwójnej pary finałowe obroniły piłkę meczową. W grze single-open zwyciężył faworyt Leszek Wrzesień, który po raz czwarty zdobył tytuł Mistrza Milanówka. W grze podwójnej para Wojciech Gałecki i Piotr Kucharski obroniła z trudem tytuł mistrzowski z zeszłego roku. W kategorii 50+ po raz pierwszy tytuł zdobył Piotr Warpechowski.

Wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali upominki a zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi które wręczyli burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski i kierownik d.s. sportu MCK Włodzimierz Filipiak, który po raz 36 zorganizował Mistrzostwa Milanówka. Warto wspomnieć, że turnieje tenisowe w Milanówku mają bardzo długą tradycję a relacje prasowe z turniejów w Milanówku były umieszczane już w 1925 r., kiedy zwycięzcą w tym turnieju został Jan Loth. W grze podwójnej w roku 1926 zwycięzcami byli Kruszewski – Szczerbiński.

W roku 2010 została wprowadzona kategoria 50+. Pierwszym zwycięzcą był Grzegorz Szczepański. W historii Mistrzostw najwięcej, bo aż 11 razy tytuł Mistrza Milanówka w tenisie zdobyli ex aequo Włodzimierz Filipiak z Milanówka i Sławomir Graczyk z Żyrardowa. Otwarte Mistrzostwa Milanówka i Powiatu Grodziskiego to bez wątpienia najbardziej prestiżowa impreza spośród turniejów organizowanych w pobliskich miastach. Turniej w Milanówku zwany jest Małym Wimbledonem.