Lato za pasem, lato w słoiku! – KONKURS

Centrum Informacji Turystycznej i Milanowskie Centrum Kultury zapraszają do udziału w konkursie kulinarnym „Milanowskie lato w słoiku”, który jest poniekąd kontynuacją zeszłorocznej Sąsiedzkiej Książki Kucharskiej, która została bardzo ciepło przyjęta, a potrawy w niej ujęte zagościły przez ostatnie miesiące na wielu lokalnych stołach 🙂 (Znajdziecie ją tutaj http://mckmilanowek.pl/skkmo/)

Chcemy, żeby mieszkańcy Milanówka podzielili się swoimi przepisami na weki z lokalnych produktów dostępnych w naszym mieście. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 sierpnia 2020 r.

Spośród wszystkich zgłoszonych przepisów na przetwory nagrodzimy trzy pierwsze miejsca. Najciekawsze receptury zaprezentujemy na łamach internetowej publikacji.

Dla uczestników mamy też kilka rad od zaprzyjaźnionej gospodyni:
• Podczas przygotowywania produktów do konkursu zadbaj, by ze słoików i zakrętek (jeśli nie są nowe) usunąć wszelkie pozostałości starych etykiet i dat przydatności do spożycia.
• Człowiek (komisja konkursowa też) zaczyna jeść oczami. Wykorzystaj to i zadbaj o odpowiednie oznakowanie i udekorowanie przetworów.
• Nie rób na ostatnią chwilę! Niektóre przetwory potrzebują czasu.
• Nie warto zgłaszać nowych, jeszcze niewypróbowanych przepisów, po prostu mogą się nie udać, a „królowa polskich dżemów” czyli poczciwa truskawka, czy konfitura z wiśni mogą stać się prawdziwym hitem!

Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania: