KONKURS DRZEWO ROKU 2022

Przystępujemy – jako społeczność Milanówka – do ogólnopolskiego konkursu Drzewo Roku 2022, organizowanego przez Klub Gaja. Konkurs polega na wyborze drzewa z najciekawszą historią.

Najpierw od 11 do 30 września mieszkańcy wybierają drzewo – milanowskiego kandydata, którego następnie zgłosimy do konkursu. Głosowanie na kandydata jest realizowane w Internecie i bezpośrednio – w urnie przy Milanowskim Centrum Kultury. Lokalnymi organizatorami konkursu są Milanowskie Centrum Kultury i fundacja Musszelka w ramach międzynarodowego projektu „Drzewa cenniejsze niż złoto” (Projekt jest realizowany z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG, szczegóły: www.musszelka.pl , FB Drzewa cenniejsze niż złoto).

Dąb przy ul. Kościuszki 41 – drzewo, które pamięta czasy, zanim powstało nasze miasto, teraz ma status pomnika przyrody, ale jego korzenie są zabetonowane, jeżdżą po nich samochody, co dobrze nie rokuje dla jego przyszłości.
Dąb przy ul. Piłsudskiego 29 – pomnik przyrody, ostaniec z masakry ponad sześćdziesięciu drzew, na terenie działki leśnej przy zjeździe z wiaduktu; historia, która w tym roku wstrząsnęła mieszkańcami Milanówka.
Dąb przy ul. Zacisznej 10 – dąb pomnik przyrody, rośnie na posesji Willi Banczewianka – najstarszej drewnianej Willi w Milanówku. Pamięta historię Willi i jej mieszkańców. Daje cudowny cień w upalne dni.