Ruszają zajęcia z gitarą

Ruszają zajęcia z gitarą.  Zapisy u Instruktora p. Tomasza Szczepaniaka, a szczegóły w dalszej części tekstu.

Zajęcia grupowe trwają pełną godzinę (60 min.).

Grupy są maksymalnie 5 osobowe.

Odpłatność za wszystkie zajęcia 30 zł. Za każdą lekcję, płatne z góry za cały miesiąc (około 120 zł).

Każdy uczestnik zajęć musi posiadać własny instrument.

ZAPISY U INSTRUKTORA: tel.604 321 327

PLAN ZAJĘĆ:

PIĄTEK

godzina 18.00 „ROBIĘ MUZĘ w kompie” grupa od podstaw

godzina 19.00 „GITARA I PIOSENKA, czyli śpiewaj i graj”grupa zaawansowana 

godzina 20.00 „GITARA ELEKTRYCZNA, czyli czas na ROCK” grupa zaawansowana

SOBOTA

godzina 15.00 „GITARA OD PODSTAW – muzyka moja pasja” grupa młodsza

godzina 16.00 „GITARA OD PODSTAW – muzyka moja pasja” grupa młodzieżowa oraz dorosłych

godzina 17.00 „UKULELE OD PODSTAW, czyli takie małe a cieszy”

INFORMACJE O ZAJĘCIACH:

robię muzę w kompie” – nauka produkcji muzyki za pomocą komputera od podstaw oraz dla osób zaawansowanych. Uczestnik nie musi znać zasad muzyki, ani grać na instrumentach. Jest to oferta skierowana do wszystkich osób, które poprzez zabawę chcą rozwinąć swoje umiejętności muzyczne wykorzystując współczesne możliwości programów komputerowych. Zajęcia polegają głównie na nagrywaniu różnych dźwięków z których powstają całe utwory muzyczne instrumentalno-wokalne.

Na zajęciach dowiesz się jak skonfigurować swój komputer (laptop), jak nagrywać i miksować muzykę, jak samodzielnie komponować i aranżować muzykę, a także rozwiniesz swoje rozumienie muzyki – nauczysz się czym są dźwięki, które słyszysz, co i skąd się wzięło, jak to wszystko działa oraz m.in. za pomocą jakich elementów odtworzyć brzmienie z Twoich ulubionych nagrań. Przyjdź i stwórz swoje pierwsze demo muzyczne pod okiem doświadczonego muzyka. Naucz się od podstaw na czym polega praca realizatora dźwięku oraz producenta muzycznego.

Instruktor Tomasz Szczepaniak – profesjonalny wykształcony muzyk-pedagog, gitarzysta, ale także multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer piosenek dla dzieci oraz dla dorosłych. Współpracował z wieloma uznanymi producentami muzycznymi oraz nagrywał muzykę w wielu profesjonalnych studiach nagrań.

GITARA – zajęcia grupowe:

„gitara od podstaw – muzyka moja pasja” – zajęcia przeznaczone są dla osób rozpoczynających naukę gry na gitarze. Nauka odbywa się według sprawdzonego systemu rozwijającego samodzielność i kreatywność ucznia. Uczestnicy zajęć otrzymają niezbędne materiały edukacyjne: nuty, zagadnienia teoretyczne oraz płyty CD z podkładami muzycznymi do ćwiczenia w domu. Grupy dobrane są według wieku uczestników: 10-12 lat, grupa młodzieżowa oraz grupa osób dorosłych.

„gitara i piosenka, czyli śpiewaj i graj” – zajęcia przeznaczone są dla gitarzystów mających pierwsze kroki już za sobą. Wymagana jest umiejętność chwytania podstawowych akordów oraz znajomość tabulatury. Program zajęć dotyczy nauki wspólnie wybranych popularnych piosenek o łatwym poziomie zaawansowania oraz stopniowy rozwój umiejętności technicznych i teoretycznych. Dodatkowo na zajęciach uczestnicy zdobędą wiedzę muzyczną z zakresu prawidłowego używania głosu, poznają zasady pracy w zespole muzycznym, a także dowiedzą się jak samodzielnie tworzyć proste i ciekawe aranżacje muzyczne na gitarę.

„gitara elektryczna, czyli czas na ROCK” – zajęcia przeznaczone są dla gitarzystów, którzy mają już podstawową wiedzę teoretyczną oraz umiejętności techniczne i chcą dowiedzieć się czegoś więcej o muzyce rockowej, ale także o bluesie, jazzie i muzyce pop. Tematyka warsztatów oraz wybór utworów do nauki będzie ustalany wspólnie na zajęciach. Przykładowe tematy lekcji: ćwiczenia techniczne dla profesjonalistów, teoria muzyki, jak improwizować oraz jak grać znane utwory tak, by brzmiały jak najbliżej oryginałowi, czyli jak prawidłowo dobierać brzmienie (gitara-wzmacniacz-efekty), jak realizować rytm i artykulację oraz wiedza i praktyka z zakresu różnych stylów muzycznych, poznanie cech charakterystycznych niezbędnych do prawidłowego wykonywania muzyki z repertuaru danego zespołu (np. co należy wiedzieć żeby prawidłowo grać muzykę zespołu AC/DC), a także jak komponować i aranżować własną muzykę.

„ukulele od podstaw, czyli takie małe a cieszy” – zapraszamy na naukę gry na tym niezwykle ostatnio popularnym, prostym i jednocześnie dającym bardzo ciekawe brzmienie instrumencie. Nauczysz się jak prawidłowo pod względem technicznym grać melodie oraz chwyty akordowe, a także jak tworzyć proste akompaniamenty do piosenek. Poznasz wiele popularnych utworów oraz rozwiniesz swój słuch i wiedzę ogólnomuzyczną.

Informacje o osobie prowadzącej zajęcia:

Mgr TOMASZ SZCZEPANIAK – wykształcony pedagog muzyki, profesjonalny gitarzysta sesyjny z ponad 25-letnim stażem scenicznym, który grał u boku wielu gwiazd polskiej i zagranicznej estrady. Jego gitary można usłyszeć na wielu profesjonalnych płytach. Laureat wielu nagród muzycznych. Wykładowca warsztatów muzycznych, nauczyciel szkół prywatnych. Swoją wiedzę przekazuje w sposób prosty i zrozumiały. Satysfakcja gwarantowana!