QUESTY – WYPRAWY ODKRYWCÓW W MILANÓWKU

Zapraszamy na nowe trasy questowe w Milanówku!

Questy – wyprawy odkrywców to gry terenowe w formie tras edukacyjno-turystycznych. To połączenie edukacji, zabawy i przygody. Questy opowiadają o lokalnym dziedzictwie, można zagrać w tę grę w dowolnej chwili. W Polsce jest ich kilkaset, na terenie Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów było dotychczas sześć takich gier – wszystkie w Podkowie Leśnej. Teraz są także w Milanówku i Otrębusach.
Na czym polega gra questowa? Podczas wędrówki trzeba uważnie czytać tekst gry oraz rozwiązywać zagadki. Na końcu trasy jest ukryty skarb.
W Milanówku questy nawiązują do istniejących szlaków tematycznych. Dlatego mają tytuły: „Milanówek – Mały Londyn”, „Wille Milanowskie” oraz „Jedwabnym Szlakiem po Milanówku”. Questy są w formie drukowanych ulotek, w formacie PDF do ściągnięcia lub w bezpłatnej aplikacji mobilnej „Questy – Wyprawy Odkrywców” (dostępnej na systemy Android oraz iOS).
W Milanówku ulotki są dostępne w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Kościelnej 3 oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Spacerowej.

Więcej o questach można poczytać na stronie: www.questy.com.pl

Questy powstały w ramach projektu (zadania ) „Questy – wyprawy odkrywców w Podwarszawskim Trójmieście Ogrodów” realizowanym przez Fundację Inicjatyw Rozwojowych i Edukacyjnych. Zadanie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.