Pierwsze warsztaty teatralne za nami!

Za nami pierwsza inicjatywa Milanowskiego Festiwalu Teatralnego – warsztaty teatralne dla nauczycieli i opiekunów grup. 
W sobotę, 17 marca, do Liceum na Piasta zaprosiliśmy wszystkich chętnych, pragnących wprowadzić działania teatralne do pracy z dziećmi i młodzieżą. Warsztat był podzielony na trzy bloki tematyczne: 
1. Scenariusz – poprowadzony przez panie Annę Sadowską i Grażynę Sobieską-Szostakiewicz, instrukrorki teatralne, trenerki Klanzy, biblioterapeutki, pracujące w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, gdzie od kilkunastu lat prowadzą teatr – pokazały jak pracować z tekstem, zaprezentowały  mnóstwo pomysłów na działania z książką i podzieliły swoimi doświadczeniami. 
2. Ruch- Julia Piwowarczyk, aktorka, art-animatorka, prowadząca teatry dziecięce i kreatywne warsztaty dla nauczycieli, instruktor zumby – zarażając pozytywną energią opowiedziała ile jest rodzajów ruchu i jak ważny jest on na scenie, starała się w sposób praktyczny przekazać wiedzę i podzieliła się swoimi teatralnymi sekretami. 
3. Scenografia – Mila Wdowiak-Żerańska , plastyk technik scenograficznych, arteterapeutka, po kursach dramy i teatru dla instruktorów, od kilkunastu lat prowadząca teatry dziecięce i warsztaty plastyczne – opowiedziała jak kreatywnie pracować z przedmiotem, co jest ważne w kostiumie i dekoracji, zaproponowała twórcze działania pobudzające wyobraźnię. 
 
Uczestniczki warsztatów na koniec podzieliły się swoimi refleksjami, które mówią same za siebie:
„Źródło inspiracji. Poproszę o więcej”
„Było kreatywnie. Super prowadzące Panie!”
” Bardzo ciekawe i potrzebne warsztaty. Gratuluję pomysłu!”
” Było super!”
 
Serdecznie dziękujemy!
Mila Wdowiak – Żerańska